Лікування гострого і хронічного болю в спині сучасними лікувально-реабілітаційними методами:
забезпечується зменшення болю і зняття напруги, скутості в м’язах;
зменшується навантаження на область «проблемних» дисків і хворобливих областей в хребті;
використовується протизапальна та противоотечная терапія, як традиційна медикаментозна, так і за допомогою методів фізіотерапії.
Сучасні дослідження і успішні історії наших пацієнтів доводять, що при правильному лікуванні остеохондрозу з широким використанням реабілітаційних процедур, які відновлюють м’язовий тонус, нормалізують функції хребта, відбувається не тільки зменшення болю в спині, але і знижується частота і ймовірність розвитку загострень, нормалізується загальний стан і настрій .
Програма “Здоровий хребет”
Клініка Аксіведа пропонує комбіновані методи лікування за концепцією “EAST-WEST”
Комплекси процедур для відновлення і нормалізації роботи хребта зібрані в програму «Здоровий хребет».
Ефективність програми обумовлена використанням сучасних уявлень про лікування болів в спині і безпечними методиками впливу на м’язовий спазм, запальні прояви і запобігання дегенеративно-дистрофічних процесів в міжхребцевих дисках.
Профілактичні процедури слід проводити за програмою «Здоровий хребет» один-два рази на рік.
Профілактичне використання процедур може проходити в два етапи – первинна і вторинна профілактика. Первинна профілактика – це профілактичні заходи, спрямовані на запобігання розвитку остеохондрозу. Сюди входять спеціальні види масажів, голкорефлексотерапія, кинезотерапия.
Під вторинною профілактикою розуміють попередження подальших загострень остеохондрозу і розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів в міжхребцевих дисках. В цьому випадку використовуються фізіотерапевтичні процедури, масаж, голкорефлексотерапія, при необхідності – м’які тракційні техніки.
Приділіть час своєму здоров’ю, і біль у хребті більше ніколи не відверне Вас від сім’ї, друзів і роботи.
Біль у спині, докладніше:
Незважаючи на гадану простоту симптому, біль в спині можуть бути симптомом різних захворювань, причому в залежності від області причини можуть відрізнятися. Давайте спробуємо розібратися в деяких з них.
Біль в спині, попереку – або, по-науковому, люмбалгия визначаються як гостра або хронічна больова реакція організму на запальні або дегенеративні зміни в області хребетного стовпа, нервових корінців або прилеглих м’язів, причому чергування загострень і загасань больових проявів більш характерно для остеохондрозу.
У структурі хронічних болів вертеброгенная люмбалгия (біль, спричинений захворюванням хребта) займає від 23 до 25-26%. Найчастішою причиною вертеброгенних люмбалгий є остеохондроз – ураження запально-дистрофічного характеру міжхребцевих дисків з можливим проявом двох груп симптомів:
рефлекторні (при цьому частіше спостерігаються больові і спастичні прояви)
компресійні (зі здавленням (компресією) корінців нервів, судин або речовини самого спинного мозку)
Ми розрізняємо два види корінцевих проявів:
в фазі роздратування – частіше є більш виражені больові прояви
фаза випадання, коли визначається зниження або відсутність больової і тактильної (на дотик) чутливості в зоні відповідальності (т.н.область іннервації) корінця, зниження сили м’язів або випадання відповідних рефлексів
Можливі також компресійні прояви із здавленням судин. При компресії спинного мозку також проявляється відповідна неврологічна симптоматика.
Основними причинами розвитку остеохондрозу є зміна щільності, в’язкості желатинозного ядра (знаходиться в центрі міжхребцевого диска), яке відіграє роль амортизатора і пом’якшує удари при ходьбі, бігу, стрибках. Має значення висихання ядра, зниження міцності дискового кільця.
Чому ж з хребетного стовпа більше страждають міжхребетні диски?
Через прямоходіння амортизація маси тіла при ходьбі, стрибках, тривалих статичних навантаженнях доводиться на міжхребцеві диски. Крім того на формування гриж (випинання диска в міжхребцевий канал), впливають і амортизація маси тіла і додаткові, правильно нерозподіленого навантаження (перенесення важких предметів, невдалі або різкі рухи і т.д.). Найбільша напруга часто виникає в місцях, близьких від освіти гриж дисків (місця переходів шийного відділу в купою або грудного в поперековий або поперекового в крижовий). Причому динамічні і статичні навантаження на відносно невеликі за масою і розміром міжхребцеві диски бувають досить значними.
Причини болю в спині
До 50-60-х років минулого століття превалювала теорія запальних проявів від перенесення важких предметів (radicule).
В даний час розглядаються три основні групи чинників розвитку остеохондрозу:
спадково-генетична (таким чином пояснюється остеохондроз у підлітків, молодих людей, схильність до затяжних загострень або частим болів в спині в деяких сім’ях). Вважається, що близько 10-12% людей з частими загостреннями або тривалими болями в області хребта мають до цього генетичну схильність. Це підтверджується генетичними і рентгенологічними маркерами – уз кий хребетний канал, особливості будови хребців. До цієї ж групи причин відносять тривалі болі при вроджених дефектах і сращениях хребців.
динамічна група причин – знижена рухова навантаження з тривалою статичною напругою на окремі ділянки хребта. Сюди також відносять особливості ходи, перенесення важких предметів, мікротравми при їзді, при порушенні функції ходьби, пов’язаної із захворюваннями суглобів, ортопедичними факторами (наприклад, плоскостопістю). За сучасними уявленнями ця група причин є найпоширенішою.
обмінна-різні порушення обміну речовин в організмі з впливом на обмін речовин в хрящовій тканині. Так, зростання і розвиток хрящової тканини порушується при деяких ендокринних захворюваннях, ряді гінекологічних проблем, при тривалому прийомі антибіотиків, гормональних препаратів, деяких груп транквілізаторів і нестероїдних протизапальних препаратів. Тому при загостреннях остеохондрозу слід уникати тривалого прийому протизапальних препаратів. Описані випадки вираженого остеохондрозу у працівників хімічної, фармакологічної і гірничо-видобувної промисловості.
З 70-80 років минулого спостерігається зростання частоти виникнення остеохондрозу і болі в спині вертеброгенного характеру. Зростають випадки і інший вертеброгенной неврологічної патології. Особливу тривогу викликає те, що останнім часом значно увелічвается кількість компресійних проявів остеохондрозу з компресією корінців, судин або самого речовини спинного мозку.
Дослідження даної тематики тривають. Так, спочатку в США, а потім в Норвегії, Німеччини, Польщі та інших країнах на основі вивчення історій хвороби пацієнтів із захворюваннями, що проявляються болями в спині, був зроблений висновок про доцільність збільшення реабілітаційних методів впливу при лікуванні пацієнтів з хронічним болем у спині або проявів гострого болю в спині (підгострий період).
Записатися на прийом
Консультація лікаря
Щоб отримати консультацію лікаря, залиште свій телефон і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.