Лікувальний масаж

Класифікація масажів в МЦ «Аксіведа»
Лікувальний масаж

Особливості лікувального масажу в медичному центрі «Аксіведа»

Масаж – один з найбільш древніх видів лікувального впливу на організм людини, перші письмові або графічні згадки про масаж сягають давнього Єгипту і стародавнього Вавилону.

Завдяки монахам до нас дійшов традиційний, класичний або шведський масаж. Прообразом такого масажу користувалися вікінги після щоденної гребли по річках або морських подорожей. Після колонізації Нормандії вікінги щедро обдаровували монастирі, завдяки чому збереглися письмові згадки і чудові цілющі техніки класичного масажу.

Масаж – найбільш приємний і дієвий спосіб допомоги при цілому ряді захворювань. Масажі застосовуються при більшості патологічних станів людини при багатьох видах захворювань, особливо хронічних. Немає більш популярного методу впливу на протязі п’яти з половиною тисяч років, ніж масаж. Раніше він вважався даром богів і нагородою за багаторічну службу – тепер він є методом лікувального впливу для відновлення вашого здоров’я. Цілющі властивості масажу досліджуються вже багато років, але до кінця ще не розкриті.

Вважається, що масаж надає як місцеве, так і загальне лікувальну дію на організм. З місцевого впливу виділяють:
 • знеболююче;
 • противоспазматическое;
 • протинабрякову;
 • судинорозширювальну дію.
Із загальних видів впливу розрізняють:
 • загальностимулюючу;
 • тонізуючу;
 • заспокійливу;
 • імуностимулюючу;
 • адаптивне вплив.

“АКСІВЕДА” пропонує наступні види масажу:

 • класичний масаж;
 • сегментарний масаж;
 • точковий масаж;
 • релаксуючий масаж;
 • відновлює масаж;
 • спортивний масаж;
 • різні види Аювердіческій масажу;
 • масаж Гуа-Ши;
 • антицелюлітний масаж;
 • антицелюлітний лімфодренажний масаж;
 • лімфодренажний масаж;
 • вакуумний масаж;
 • спеціальні види масажу живота;
 • антистресовий масаж;
 • спеціальний підготовчий масаж для кінезотерапії.

класичний масаж

Найбільш затребувана форма масажу, при якій глибоко опрацьовуються м’язи, відбувається вплив на сухожилля, знімаються больові відчуття. Важливим елементом цього масажу є, придушення тригерних точок, які виробляють патологічні імпульси. Патологічні імпульси викликають спазм м’язів і судин, змінюють роботу внутрішніх органів і нервової системи, тому такий масаж вважається оздоровчим і загальнозміцнюючим. Він ефективний не тільки при остеохондрозі і захворюваннях хребта, але і як відновна загальноклінічні значуща процедура. Вітчизняні автори Біла і Штеренгерц, вивчивши значний досвід застосування масажу в Європі, доповнили його поруч ефективних методик і систематизували цей напрямок, створивши одну з кращих класичних масажних шкіл в світі.
Лікувальний масаж

Сучасна курортологічна і реабілітаційна наука рекомендує проходити курс класичного масажу двічі на рік.

сегментарний масаж

Сегментарний масаж є відгалуженням класичного масажу і дозволяє нормалізувати роботу внутрішніх органів, яка иннервируется відповідними сегментами спинного мозку, зазвичай це принципово важливо при відновленні роботи жовчного міхура, підшлункової залози, шлунка і 12-ти палої кишки, сечостатевої системи. Важливе значення в цьому виді масажу набуває вплив на сегменти, іннервіруемие шийним відділом спинного мозку.

Проблеми в шийному відділі найчастіше викликають головні болі, нервозність, швидку стомлюваність, погане самопочуття, можливо порушення сну.

Точковий масаж

ефективність цього масажу перевірена тисячоліттями, вплив на біологічно активні точки дозволяє зняти головні болі або болі в тілі, розширити судини, заспокоїти. Немає людини, якій би не знадобився точковий масаж. Ефективно також застосування у дітей при простудних захворюваннях і у дорослих при головних болях, порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, остеохондрозі.

Лікувальний масаж

релаксуючий масаж

Один з найприємніших видів масажу, що дозволяє зняти м’язову напругу, стресові стани, наслідки перевтоми або перенапруги. Релаксирующие види масажу ефективні з іншими розслаблюючими процедурами, застосовуваними на м’язи, які спазмируются під час стресових ситуацій або переживань: шиї, надпліччя, грудний відділ. Після розслабляючого масажу потрібен певний час полежати, випити заспокійливий чай, при необхідності – пройти сеанс голкорефлексотерапії.

Відновлювальний масаж

Включає в себе адаптацію опорно-рухового апарату до навантаженнями відновлення м’язів. При правильній дії на тіло людини спортивний масаж збільшує м’язову масу, підвищує витривалість, укріплює імунітет. Спортивний масаж, висловлюючись образно, загартовує м’язовий «панцир» атлета, робить його більш невразливим перед фізичними перевантаженнями.

спортивний масаж

Спортивний масаж показаний здоровим людям, які займаються спортом або готуються до змагань. Висловлюючись образно, такий масаж загартовує м’язовий «панцир» спортсмена, готуючи його до майбутніх навантажень і роблячи його невразливим перед фізичними перевантаженнями.

Також спортивний масаж сприяє підвищенню працездатності. Він удосконалює тіло, при правильній дії збільшуючи м’язову масу. Спортивний масаж підвищує витривалість, укріплює імунітет і максимально знижує ризик отримання травм.

Спортивний масаж просто необхідний людям, які готуються до серйозних змагань і марафонам. Було б непогано, якби такий масаж входив до загального комплекс спортивного тренування. Адже він не тільки сприяє поліпшенню фізичної форми спортсмена, але і утримує її тривалий час. Також спортивний масаж стимулює біохімічні процеси в організмі і покращує циркуляцію крові.

масаж Гуаша

Давньокитайський масаж Гуа-Ши із застосуванням спеціального роду скребків і масла впливає на біологічно активні точки по ходу меридіанів, в цьому випадку нормалізується баланс енергії, людина розслабляється.

Даний масаж ідеально підходить для ослаблених хворих.

Антицелюлітний масаж

Антицелюлітний масаж украй затребуваний в наш час. Зменшуючи вагу і повертаючи стрункість тілу, антицелюлітний масаж забезпечує адаптогенний, який відновлює імунітет ефект, має властивості, що володіють м’яким сечогінну дію. Зазвичай поєднується з вакуумним масажем, проводиться 2 курсу по 10-14 процедур.

Антицелюлітний лімфодренажний масаж

Антицелюлітний лімфодренажний масаж застосовується для посилення ефекту антицелюлітного. Додаткове використання лімфодренажних технік в масажі дозволяє підсилити ефект антицелюлітного масажу, зняти тягар в нижніх кінцівках, посилити кровообіг, що сприятливо позначається на фізичній активності. Масаж застосовують в комплексах для схуднення, в антицелюлітних програмах, при деяких станах використовують при лікуванні вен нижніх кінцівок.

лімфодренажний масаж

Застосовується при захворюваннях лимфооттока, захворюваннях вен, антицелюлітна програма, частіше застосовується з магнитотерапией і дарсонвалізацією.

Також лімфодренажний масаж призначають в комплексі з антицелюлітною, при лікуванні захворювань вен. Найчастіше його застосовують з магнитотерапией і дарсонвалізацією.

вакуумний масаж

Включає два різновиди:

– класичний, який застосовувався в стародавній медицині зі статичної постановкою банки на певні точки, цей вид масажу хороший після травм, забитих місць, розтягнень, запальних захворюваннях внутрішніх органів, при грижах міжхребцевих дисків. Час постановки банки по-різному, розмір банки може відрізнятися в залежності від точок впливу і характеру захворювання.

Вакуумний масаж застосовують з антицелюлітної метою, в цьому випадку використовують 1-2 банки. Техніка масажу має на увазі відносно невелику глибину дії з використанням антицелюлітного масла, яке посилює ефект.

– лікувальний баночний масаж застосовується при остеохондрозі, алергічних проявах, при суглобової патології.

Вакуумний масаж виконується за допомогою вакуумного апарату або вакуумними банками. Він покращує циркуляцію крові, обмін речовин, розслаблює спазмовані м’язи і розширює кровоносні судини.

Спеціальні види масажу живота

Застосовуються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, вегетативних дистоніях і у дітей при різних видах захворювань. Впливаючи на черевну стінку, знімається напруга його м’язів, зменшується спазм в жовчному міхурі та інших органах шлунково-кишкового тракту. Цей масаж розслаблює, знімає больові відчуття, пригнічує тривожність.

Спеціальні види масажу живота в першу чергу знімають больові відчуття, розслаблюють. А також пригнічують тривожність і знімають втому.

антистресовий масаж

Всім відомо що руйнує властивість стресу, його небезпечний вплив на організм людини. Одним з методів позбавлення від стресу є антистресовий масаж. Знімається напруга м’язів, а завдяки впливу серотоніну, захисних нейромедіаторів людина заспокоюється, нормалізується емоційний фон, добре поєднується з такими процедурами: електросон, голкорефлексотерапія. Курс антистресової масажу необхідно проходити досить регулярно, так як сучасною наукою доведено, хто краще переносить стреси – довше живе і менше хворіє. Курс антистресової масажу необхідно проходити досить регулярно. Так як сучасною наукою доведено: хто краще переносить стреси – довше живе і менше хворіє.
Лікувальний масаж

кінезітерапевтіческіе масаж

Для відновлення сил організму однієї з важливих процедур є кинезотерапия. Для правильної підготовки м’язів до занять кінезотерапією необхідний підготовчий масаж. Він сприяє адекватному розподілу навантаження на опорно-руховий апарат, зняттю больових відчуттів. При підготовці до кінезотерапії деякі м’язи тонизируются, дехто розслабляється. Методика кінезотерапії підбирається індивідуально, при такому масажі підвищується стійкість організму до навантажень і опір до інфекцій.