Реабілітаційні програми

Реабілітаційні програми

Шановні дружина / чоловік / син / дочка / внук / внучка ПАЦІЄНТА!

Реабілітація після переломів, травм, ДТП, операцій

Просимо вас прочитати уважно!

Якщо вчасно не почати займатися реабілітаційними програмами з вашим родичем, то потім йому не потрібні будуть доглядальниці, няньки, памперси, масажисти і ваше постійну присутність. Вартість реабілітації в середньому в 7-12 разів дешевше, ніж догляд за лежачим хворим. Додайте сюди ще лікування і профілактику пролежнів, лікування загострень багатьох захворювань, які можуть загостритися у лежачого хворого, то картина і зовсім вимальовується не весела.

Реабілітація

– це комплекс відновлювальних процедур і вправ, які допомагають хворому повернуться в форму після інсульту, перенесений травм, після операцій, переломів, ДТП. До комплексного відновного лікування потрібно приступати вже через кілька днів після настання інсульту, після травми, операції. Європейська організація з вивчення інсульту рекомендує приступати до реабілітаційних програм на 3-4 день (якщо немає ускладнень). В цьому випадку практично гарантований позитивний результат і те, що хворий швидко повернеться до стану, який був до хвороби. До реабілітаційним програма потрібно приступати якомога раніше. Якщо їх не робити, то стан хворого не вирівняється, і може навіть погіршитися

Реабілітаційні програми

Повноцінне відновлення пацієнта після перенесеного захворювання неможливо без проходження спеціальної програми реабілітації, яка передбачає виконання цілого комплексу лікувально-оздоровчих заходів. Медичний центр «Аксіведа» має можливості для проведення широкого спектру процедур, спрямованих на якнайшвидше повернення людини до активного способу життя.

Коротка історія розвитку реабілітації пацієнтів

Ще до нашої ери в багатьох стародавніх цивілізаціях лікарі широко застосовували фізичні навантаження з метою якнайшвидшого повернення одужує людини до активного способу життя. У XVIII – XIX століттях в європейських країнах реабілітаційні програми стали залучати все більшу увагу з боку представників офіційної науки. Задокументовано історія відновлення після поранення руки офіцера зі Швеції. Після цього шведську стінку можна знайти в будь-якому спортивному залі. В даний час світовими лідерами в цьому напрямку медицини є США і Канада.

Сучасне визначення медичної реабілітації, її види

Реабілітація в її сучасному розумінні являє собою систему заходів для відновлення втрачених або обмежених фізичних або психічних (розумових) функцій організму.

Розрізняють фізичну реабілітацію з завданнями відновлення рухової активності (руху в кінцівках, навички самообслуговування). Слід розрізняти також у фізичній реабілітації Ерготерапія (трудотерапию) – відновлення навичок спочатку самообслуговування, а в подальшому – трудових і соціальних навичок. Кинезотерапия (кінезітерапія) – невід’ємна частина фізичної реабілітації, але про неї мова більш детально у відповідній тематичній статті. Хочу зазначити, що в нашому центрі використовуються апаратні методики кінезотерапії під наглядом інструктора. Перед процедурою проводиться відповідна підготовка (підготовчий масаж або парафінотерапія), а після використовуються різні види стимуляції м’язів, що багаторазово підсилює дію процедури.

Психологічна реабілітація насправді невіддільна від фізичної реабілітації.

Відновлення функції мови допомагає і її сприйняття допомагає швидко і правильно виконувати команди інструктора, а стійкий емоційний фон дає можливість планомірних занять. Крім того, пацієнт спочатку сам представляє відновлення руху, а потім втілює цю виставу в життя крок за кроком.

У яких випадках застосовуються реабілітаційні програми?

Реабілітаційні програми практично не мають абсолютних протипоказань і використовуються практично у всіх випадках, де є втрата тієї чи іншої функції організму.

Після консультації реабілітолога, яка може бути і на дому у пацієнта, визначається обсяг реабілітаційних заходів, тривалість та інтенсивність занять.

Відмінність реабілітаційних програм від звичайного лікування у поліклініці.

Існує 5 основних відмінностей реабілітаційних програм від традиційного лікування:
  • Проведення комплексних реабілітаційних занять з обов’язковим отриманням результату після кожного заняття – збільшення амплітуди рухів, збільшення сили і т.д.
  • У реабілітаційну програму включені процедури в такому наборі і такій послідовності, що це максимально стимулює відновлення руху, навичок самообслуговування і функції нервової системи.
  • Використовується мінімальна кількість медикаментозних препаратів.
  • Будь-яка позитивна динаміка в стані хворого використовується для прискорення відновлення організму.
  • Більш високі шанси на відновлення рухових і соціальних навичок.
Реабілітаційні програми

Необхідність проведення реабілітаційних програм

Виконання заходів в рамках реабілітаційної програми необхідно в наступних випадках:
  • при патологіях опорно-рухової системи;
  • після проведення хірургічних операцій;
  • як невід’ємна частина лікування ряду захворювань внутрішніх органів;
  • для відновлення рухливості пацієнта після отриманих травм і поранень;
  • в ході лікування психічних розладів;
  • при порушеннях роботи органів слуху і зору;
  • після перенесеного інфаркту або інсульту.

Оздоровчі процедури, що проводяться в відновлювальний період, спрямовані на лікування наявного захворювання і попередження надалі можливості загострення патології.

Користь і ефективність програм реабілітації

Поліпшення стану хворого за час проходження реабілітаційних програм може досягатися різноманітними методами впливу:
  • лікувальний масаж, що допомагає поліпшити кровопостачання в пошкоджених тканинах і усунути надмірну тонус мускулатури;
  • кинезотерапия, що дозволяє за рахунок використання дозованих фізичних навантажень відновити рухливість травмованих суглобів і нормалізувати обмін речовин в уражених органах тіла;
  • всілякі фізіотерапевтичні процедури, ефективно сприяють придушенню запальних процесів і активізації захисних сил організму в боротьбі з тією чи іншою патологією.

Вплив реабілітаційних програм на фізичний і психологічний стан пацієнта

Серед пацієнтів, що проходять реабілітаційні курси, відзначається значно менший відсоток зниження емоційного фону, астенізація. Посилюється витривалість і прагнення подолати наслідки недуги.

Реабілітація в медичному центрі «Аксіведа»

Кожному пацієнту, який звернувся за допомогою в наш медичний центр «Аксіведа», ми запропонуємо ефективну реабілітаційну програму. Оздоровчі процедури для відновного періоду підбираються працюють у нас висококваліфікованими фахівцями з урахуванням індивідуальних особливостей людини і ступеня тяжкості виявленої у нього патології.

Ми можемо запропонувати пацієнтам широкий спектр сучасних реабілітаційних заходів на основі застосування методів електро- і магнітотерапії, світло- і теплолікування, ультразвукової терапії. У нашому розпорядженні є високоефективні апарати Ред корд (Екзарта), що представляють собою медичні тренажери, спеціально сконструйовані для відновлення здоров’я людини після різних захворювань.

Новітні технічні розробки, які застосовуються у нас в рамках реабілітаційних програм, гармонійно поєднуються з різними лікувальними процедурами, заснованими на багатовіковому досвіді східної медицини (аюрведические види масажу, голкорефлексотерапія, мокси).

Залежно від виду захворювання і ступеня його тяжкості, повноцінна реабілітація пацієнта зазвичай триває від декількох тижнів до декількох місяців.