Біль у суглобах

Біль у суглобах

В даний час все частіше звертаються до витоків медичної науки для того, щоб об’єднати досвід, накопичений століттями, і нові технології лікування. Клініка «Аксіведа» постарався найбільше повно і гармонійно поєднувати найдавніші і сучасні методи терапії. особлива увага приділяється активації пробудженню внутрішніх сил організму.

Завдяки знанням, якими користувалися протягом століть східні цілителі, і сучасним відкриттям в галузі технічного медицини, стало можливим зменшення болю і порушень рухової активності в хребті, суглобах, а також поліпшення стану при мігрені, безсонні і багатьох інших проблемах зі здоров’ям. Індивідуально підібране комплексне лікування допоможе відновитися після травм, системних захворювань і оперативного хірургічного лікування.

Чому з’являється біль у суглобах?

Артралгії або болю в суглобах є однією з актуальних проблем сучасності. Захворювань, які супроводжуються цим неприємним симптомом, досить багато:
 • травми;
 • Артрит або Остеоартрит;
 • артроз;
 • остеопороз;
 • бурсит;
 • Ревматоїдний артрит;
 • Системні захворювання сполучної тканини;
 • Різні хвороби накопичення (подагра і т.д.).

Травма найбільш часта причина болю і порушення функцій в суглобі. На жаль, ця проблема актуальна в будь-якому віці, і ніхто не застрахований від такого роду неприємності. Вкрай небезпечно, якщо після травми в суглобову щілину потрапляє кров – це в значній мірі обтяжує стан пацієнта і подовжує відновний період.

Артрит або Остеоартрит – це не що інше, як запалення суглоба і оточуючих його тканин. Найчастіше причиною цього захворювання є вірусна або бактеріальна інфекція. У гострий період необхідно проводити протизапальну, противірусну або антибактеріальну терапію, результат якої багато в чому залежить від реабілітаційних заходів.

Остеопороз розвивається в основному в старечому віці, коли відбувається часткове, але необоротне вимивання кальцію з кісткової тканини, через переважання процесів розпаду над процесами синтезу кісткової тканини. Найчастіше зустрічається в літньому віці, але при застосуванні гормональної терапії, в клімактеричному періоді і при різних ендокринологічних патологіях, може проявлятися в більш молодому віці.

Іноді причиною болю в суглобі є запалення тканин суглобової сумки – бурсит, який може виникнути через інфекційних або автоімунних процесів. Встановлення точної локалізації запалення вкрай важливо, щоб знати точку впливу терапевтичних і реабілітаційних заходів. Для цього в медичному центрі «Аксіведа» застосовуються спеціальні методики обстеження на основі ультразвукової апаратури.

Системні захворювання сполучної тканини (колагенози) – ревматоїдний артрит і системний червоний вовчак, все частіше і частіше зустрічаються серед населення і на жаль, дебют припадає на дитячий і підлітковий вік. Лікування триває довго і стійка ремісія можлива тільки при правильній системної терапії та комплексної реабілітації.

Найбільш часто болі в суглобах зустрічаються при подагрі – захворювання, пов’язане з порушенням обміну речовин. В основі ураження лежить відкладення солей в суглобової щілини, через що суглобовий хрящ постійно піддається мікротравм і руйнується. Солі відкладаються також навколо суглоба, утворюючи ущільнення – тофуси.

Існують ще ряд захворювань, які майже завжди супроводжуються болями в суглобах і в кістках: це хвороба Крона, Лайма, пухлини і їх метастази. Надмірна вага також сприяє захворювань суглобів (остеоартроз, деформуючий артроз) внаслідок додаткового навантаження на суглобову тканину і суглобовий хрящ.

Правильний діагноз – запорука успіху

Успішний результат лікування можливий тільки при постановці правильного діагнозу і з’ясуванні точної локалізації патологічного процесу. Саме тому в клініці «Аксіведа» ведуть прийом невропатолог, ортопед-травматології, сімейний лікар (фахівець, що володіє знаннями в декількох медичних напрямки, в тому числі терапії, ендокринології, гастроентерології), фізіотерапевт, крім цього тут проводиться забір різних лабораторних аналізів, які допоможуть визначитися з причиною недуги.

методи лікування

Методи лікування визначаються не тільки причиною болів в суглобах, але і стадією процесу. А також враховується вік пацієнта (особливо дитячий), супутні захворювання і деякі інші стани (вагітність або період лактації). У гострий період основними цілями є:
 • Усунення основної причини захворювання (противірусна або антибактеріальна терапія, іммуннокоррекція, оперативне втручання);
 • Протизапальна терапія стероїдними і нестероїдними препаратами;
 • Дієтотерапія і корекція обміну речовин
 • Електролікування з місцевим введенням препаратів, магнітним полем, лазером

У період зниження гостроти процесу і після усунення безпосередньої причини болю в суглобах необхідно проводити відновне (реабілітаційне) лікування, яке допоможе усунути наслідки захворювання і повернути втрачені рухові функції. Крім того, при деяких хронічних захворюваннях саме комплекс реабілітаційних заходів дозволяє уникнути загострення і погіршення стану.

Клініка «Аксіведа» пропонує пройти обстеження, в результаті якого можна скласти індивідуальну програму лікування артритів і артрозів, подальшої реабілітації:
 • Один з найдавніших методів лікування, доповнений сучасними технічними новинками, – голкорефлексотерапія – дозволить активувати дрімаючі сили організму і направити їх на усунення причини болю в суглобах.
 • Дуже важлива для відновлення функції суглоба кинезотерапия, в основі якої лежить лікування рухом. Метод поєднується з грязелікуванням, масажем, тепловими процедурами.
 • Масаж дозволить поліпшити кровообіг і очистити лімфатичні протоки, що допоможе зняти спазм і підготувати до інших процедур.
 • Аюрведичні процедури, як частина комплексного лікування, доповнюють методи реабілітації, в їх основі лежать багатовікові знання медицини і філософії Сходу.
 • І, нарешті, в деяких випадках доводиться вдаватися до мезотерапії – своєрідного еталону гармонійного поєднання древньої медицини і сучасних технологій і фармакотерапії.

Біль у суглобах – це всього лише знак, спонукання діяти, щоб дізнатися причину і усунути її, і клініка «Аксіведа» готова надати в цьому допомогу.